Om optimaal gebruik te maken van daglicht worden bij bedrijven vaak lichtstraten toegepast. FKM lichtstraten zijn te verkrijgen in verschillende vormen. Alle lichtstraten worden voorzien van kunststof plaatmateriaal.
Dit kunnen massieve platen zijn (o.a. helder of opaal) in enkelwandige of dubbelwandige uitvoering als ‘cassettes’. Veel toegepast worden de zogenaamde polycarbonaat kanaalplaten die kunnen uitgevoerd worden als twee- of meerwandig en in verschillende structuren, met een blijvende helderheid. Hiervoor wordt een beperkte fabrieksgarantie verstrekt van 10 jaar.
Polycarbonaat kanaalplaten worden op unieke wijze geplaatst. Lichtstraten voor utiliteits- en woningbouw worden samengesteld met o.a. heldere of opale polycarbonaat kanaalplaten.
Speciale profielen worden toegepast om polycarbonaat kanaalplaten met de grootst mogelijk plaatbreedte (2100 mm.) te verwerken. Naast heldere of opale polycarbonaat kanaalplaten zijn er ook diverse andere zonwerende polycarbonaat kanaalplaten te verkrijgen. Deze unieke constructie geeft de lichtstraat extra stevigheid. Tevens is deze constructie zo geconstrueerd dat een kans op lekkage praktisch onmogelijk is geworden!